Bramy przesuwne do hal przemysłowych

Natychmiastowa możliwość zabezpieczenia przed pożarem i dymem jest niezwykle ważna, szczególnie w przypadku miejsc, w których przebywa jednocześnie wiele osób. Najskuteczniejszym sposobem jest zamontowanie przeciwpożarowych bram przesuwnych, które spełniają wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa.

Bramy garażowe do hal

Przeciwpożarowe bramy przesuwne – charakterystyka

Przeciwpożarowe bramy przesuwne są dostępne w wielu wariantach i rozmiarach, mają różne przeznaczenie oraz klasy przeciwpożarowe. Można więc zdecydować się na konstrukcje, które:

  • są jedno- lub dwuskrzydłowe, albo wielosegmentowe, tzw. teleskopowe, aż do trzech segmentów, które także mogą być jedno- i dwuskrzydłowe;
  • mają wymiary dostosowane do potrzeb inwestorów i projektantów;
  • odznaczają się najwyższą klasą antykorozyjności (C5);
  • są dostępne w wersji dymoszczelnej;
  • posiadają bezpieczny i niezawodny układ prowadzenia bramy, wykorzystujący elektromagnetyczny regulator prędkości zamykania;
  • mogą być wykonane z blachy nierdzewnej, powlekanej bądź ocynkowanej;
  • można wyposażyć w np. w zamki antypaniczne i kontrolę dostępu, dzięki czemu standard zabezpieczenia budynku staje się jeszcze wyższy;
  • mogą posiadać dodatkowy napęd oraz przyciski, ułatwiające otwieranie i zamykanie;
  • są odporne na zakurzenia oraz trudne warunki otoczenia.

Ważne jest to, aby bramy przesuwne można było personalizować. Dzięki temu zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortowe użytkowanie. Więcej o przeciwpożarowych bramach przesuwnych można dowiedzieć się, odwiedzając stronę jednego z producentów, który jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom swoich klientów: https://www.mercordoors.com/pl/site/mercordoors/produkty/przeciwpozarowe-bramy-przesuwne/. W ofercie przesuwnych bram przeciwpożarowych znajdują się konstrukcje wykonane w klasach p.poż. EI60 oraz EI120. 

Zastosowanie bram przesuwnych

Bramy przeciwpożarowe doskonale sprawdzają się w każdej hali magazynowej i produkcyjnej, w centrach handlowych czy garażach wielopoziomowych – we wszystkich obiektach, w których przebywa wiele osób jednocześnie, aby w razie pożaru można było szybko wszystkich ochronić przed ogniem i dymem. Co ważne, tego rodzaju konstrukcje montuje się tam, gdzie obok otworu znajduje się wolna przestrzeń, umożliwiająca przesunięcie się skrzydła bramy.

Bramy przesuwne – co jeszcze warto wiedzieć?

Przeciwpożarowe bramy przesuwne mogą być dodatkowo wyposażone w drzwi przejściowe typu ALPE, które ułatwiają komunikację pieszych, np. w halach produkcyjnych. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się na co dzień, kiedy nie ma zagrożenia pożarem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest swobodne przemieszczanie się.

Wybierając bramy przesuwne, warto zwrócić uwagę na modele, w których cały osprzęt został ukryty pod specjalnymi osłonami. Takie rozwiązanie sprawia, że cała konstrukcja staje się bardziej estetyczna. Jest to istotne szczególnie przy bardzo dużych bramach.

Co ciekawe, bramy przesuwne można malować na dowolny kolor z palety RAL, farbami strukturalnymi. To kolejny element, który wpływa na estetykę nie tylko samej bramy, ale również pomieszczenia, w którym się znajduje.

Warto także wiedzieć, że nowoczesne możliwości konstrukcyjne pozwalają na produkowanie bram przesuwnych o szerokości, sięgającej maksymalnie aż 16 metrów i wysokości, dochodzącej do 6 metrów. Takie wymiary są wystarczające w przypadku budynków, do których są przeznaczone przeciwpożarowe bramy przesuwne.

Artykuł sponsorowany

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *