Menu Zamknij

Jasna sprawa – taras w bieli

Biały taras ma szansę stać się hitem nadchodzącego sezonu. Modne są zwłaszcza rustykalne i skandynawskie stylizacje. Do osiągnięcia podobnego efektu doskonale nadają się deski kompozytowe, które łączą nieskazitelne piękno bieli z wyjątkową funkcjonalnością.

Biel nie dziwi, gdy stanowi element aranżacji wnętrz. Co innego, gdy pojawia się w otoczeniu domu. Na pierwszy rzut oka może nie wydawać się najbardziej oczekiwanym elementem ogrodowej przestrzeni, tymczasem cieszy się coraz większym uznaniem i śmiało wkracza również na taras. Białe nawierzchnie znakomicie wpisują się w obowiązujący trend, zgodnie z którym taras staje się przedłużeniem salonu, a przejście pomiędzy obydwiema częściami ma być możliwie niezauważalne. Jednolicie biała podłoga daje przy tym dodatkowe efekty; powiększa optycznie przestrzeń i odbija światło słoneczne.

Jasna sprawa - taras w bieli
Źródło: DLH

Znakomitą bazą do komponowania spójnych aranżacji w modnych stylach stanowią białe deski kompozytowe Luna firmy DLH Poland. Są bardzo trwałe, łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Matowe wykończenie nadaje im ekskluzywny charakter, a gęsto ułożone ryflowanie pozwala tworzyć różne efekty optyczne. Zależnie od kierunku ich ułożenia, deski mogą optycznie poszerzać lub wydłużać taras. Ich uniwersalny charakter pozwala na dopasowanie do różnych koncepcji aranżacyjnych. Mogą stać się na przykład podstawą industrialnej, awangardowej aranżacji, w której zostaną wykorzystane elementy wyposażenia na bazie szkła i metalu. Równie zgraną kompozycję stworzą z białymi, wiklinowymi lub drewnianymi meblami w stylu eko.

Profile desek są oferowane w trzech wymiarach, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych rozwiązań. Są mocowane za pomocą niewidocznych klipsów. Ich proste linie ryflowania wprowadzają geometryczny akcent i jednocześnie pełnią funkcję antypoślizgową. Deski Luna są produkowane z włókien drzewnych i bambusowych łączonych z wysokiej jakości polietylenem oraz uszlachetniającymi dodatkami chemicznymi. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii są odporne na wilgoć, korozję, gnicie czy działalność owadów. Wyróżniają się wysoką stabilnością wymiarową, dzięki której nie ulegają wypaczaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były stosowane pod gołym niebem, także w pobliżu basenów i oczek wodnych. W przeciwieństwie do tradycyjnego drewna nie wymagają regularnych zabiegów konserwacyjnych. Są przy tym przyjazne dla środowiska – mogą podlegać recyklingowi.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *