Najnowsze trendy w urządzaniu mieszkania

Obecnie coraz ważniejsze jest, aby mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim posiadało swój własny unikalny styl. Odpowiednio dobrana aranżacja jest w stanie zmienić nie do poznania nawet najbardziej niepozorną przestrzeń. Ostatnio na popularności zyskują mieszkania o otwartym planie, stylowe wyspy kuchenne, polerowany beton oraz meble poddane renowacji. Coraz bardziej stawia się na minimalizm, ale obowiązkowo w gustownym stylu.

Nowocześnie urządzone mieszkanie

Otwarty plan mieszkania

Wiele mieszkań otrzymuje drugie życie, kiedy w miejsce kilku małych pokoi zostaje stworzona jedna duża przestrzeń. Jeszcze do niedawna było to niezbyt popularne rozwiązanie. Szybko jednak ulega to zmianie. W takim wypadku większa ilość dostępnego miejsca sprawia, że możliwe staje się wdrożenie bardziej odważnych aranżacji. W małych mieszkaniach, obecność jednej dużej przestrzeni dziennej sprawia, że wydaje się ono w odczuciu znacznie większe. Wybór otwartego planu mieszkania powoduje, że zostaje zaoszczędzone miejsce, które wcześniej zajmowały ściany. Zazwyczaj poprawia się również oświetlenie wnętrza, co dodatkowo wpływa na optyczne powiększenie pokoju.

Wiele osób ceni sobie otwarta kuchnię, ponieważ takie rozwiązanie zacieśnia relacje wśród domowników. Siłą rzeczy spędzają wspólnie więcej czasu. Dzięki nowoczesnym systemom wentylacji i okapom, praktycznie znika dyskomfort wynikający z rozprzestrzeniania się zapachów z kuchni na resztę mieszkania. Podczas odwiedzin gości i organizacji imprez, taka kuchnia w naturalny sposób może stać się barem. Gospodarze przygotowując przekąski nadal mają kontakt z odwiedzającymi.

Wśród mieszkań proponowanych przez deweloperów bez problemu znajdziemy mieszkania o otwartym planie. Przeglądając ofertę wrocławskiego dewelopera WPB sp. z o.o., bez problemu znajdziemy mieszkania o zróżnicowanym metraży, które cechuje otwarty plan i kuchnia połączona z salonem.

Kuchnia z wyspą

Wyspa jest coraz częściej pożądana jako element kuchennych aranżacji. Stanowi zerwanie z typową kuchnią, gdzie wszystkie blaty znajdują się przy ścianach. Dla dekoratorów wnętrz wyspa stała się zwieńczeniem, które ma być największą ozdobą całej kuchni. Dlatego często do jej wyglądu jest przykładana bardzo duża uwaga. Kamienny, szlifowany na połysk blat, niebanalny zlew (np. z kamienia) i armatura, to obecnie jedne z popularniejszych wyborów. Wyspa jest szczególnie polecana dla osób, które lubią gotować oraz często goszczą swoich znajomych. Okazuje się jednak, że przede wszystkim wyspa jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem. Mniejsze mieszkania o otwartym planie, często są wyposażane w półwyspę, która w takim wypadku przeważnie oddziela cześć kuchenną od salonu.

Polerowany beton

Beton kojarzony jest bardziej jako materiał konstrukcyjny niż element wystroju mieszkania. Wiele osób nie docenia możliwości, jakie tkwią w betonie. Polerowany beton jest bardzo dobrą alternatywą jako pokrycie podłóg. Charakteryzuje się bardzo wysoka wytrzymałością i doskonałymi parametrami technicznymi. Polerowana powierzchnia ma bardzo ciekawy, nowoczesny wygląd. Polerowany beton jest wykorzystywany także jak materiał do wykonywania blatów kuchennych, a także zlewów i umywalek.

Renowacja mebli

Innym popularnym trendem staje się nadawanie mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru, poprzez włączanie do wystroju wnętrza mebli z historią. Bardzo popularne jest dokonywanie renowacji starszych mebli, które po przekształceniu łącza w sobie elementy dawnego wyglądu z nowoczesnością. Dobrym materiałem na przeróbki są PRL-owskie sprzęty, ale także te inspirowane shabby chic i vintage’em. Bywa, że w przypadku brak odpowiedniego okazu do renowacji, stawia się na umiejętną stylizacje i postarzanie mebli.

Gustowny minimalizm

Wiele mieszkań jest urządzany w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Mieszkania takie mają wyglądać nowocześnie, być praktyczne oraz pozbawione wszelkich zbędnych ozdób i dodatków. Dzięki temu większe znaczenie jest przykładane do wyboru koloru ścian, zastosowanych materiałów, obić mebli oraz oświetlenia. Minimalistyczna przestrzeń musi sama w sobie stanowić ozdobę. Preferuje proste, ale gustowne formy. Każdy element aranżacji musi być wyraźny na tle całości. W żadnym wypadku meble i sprzęty nie mogą zlewać się ze ścianami i innymi elementami. W takim mieszkaniu nie ma miejsca na przypadkowe wybory. Minimalizm lubi kontrasty i jest zachowawczy względem ilości użytych kolorów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *