Promocje u dewelopera – sprawdź, na jaki upust możesz liczyć

Według danych GUS, liczba mieszkań oddanych do użytku przez deweloperów zwiększyła się w ciągu roku aż o 10%. Duży wzrost liczby inwestycji i konkurencji na rynku nieruchomości sprawił, że deweloperzy zmuszeni są do aktywnego poszukiwania klientów chętnych na kupno mieszkania. Wyszukane reklamy, atrakcyjne rabaty i promocje, możliwość negocjacji ceny czy „wykończenie pod klucz” to tylko niektóre z metod wykorzystywanych do zatrzymania klientów. Sprawdź, na co możesz liczyć, decydując się na kupno mieszkania od dewelopera.

Obniżki cen, czyli jak kupić mieszkanie w promocji

Na pierwszym miejscu, wśród czynników wpływających na decyzję o zakupie mieszkania, bezwarunkowo znajduje się cena. Do najatrakcyjniejszych należą więc promocje, polegające na jej obniżeniu. Na upusty cenowe możesz liczyć przede wszystkim podczas wiosny i jesieni. To właśnie wtedy odbywają się targi mieszkaniowe, przyciągające osoby realnie nastawione na kupno mieszkania – fakt ten oczywiście starają się wykorzystać inwestorzy. W okresie tym wielu deweloperów decyduje się również na zorganizowanie „dni otwartych”. Oferty pojawiające się podczas tych wydarzeń mogą być atrakcyjne, często wiążą się jednak z koniecznością szybkiego podjęcia decyzji – zwykle są ograniczone czasowo.

Na jakie upusty możesz liczyć? Zwykle rabaty wahają się w przedziale 5-10% od wartości nieruchomości. Decydując się na zakup mieszkania o pierwotnej cenie 400 tysięcy złotych, dzięki upustowi możesz zaoszczędzić od 20 do 40 tysięcy.

Promocje u dewelopera

Prezent od dewelopera, czyli kupno mieszkania z bonusem

Popularnym sposobem na przyciągnięcie klientów jest „wykończenie pod klucz” w cenie mieszkania. W ramach tej oferty możesz liczyć na bezpłatne wyposażenie lokalu w drzwi, podłogi, rolety okienne, płytki i armaturę łazienkową. Czasem w ramach promocji oferowane jest również wyposażenie kuchni. Koszt wykończenia mieszkania, którego możesz uniknąć, korzystając z tej promocji, może wynieść kilkanaście tysięcy złotych.

Równie często deweloperzy decydują się na promocje polegające na dołączeniu do mieszkania dodatkowych, bezpłatnych przestrzeni. Najczęściej są to: garaż lub miejsce postojowe, komórka lokatorska, ogródek.

Popularną promocją wśród deweloperów jest także pokrycie części kosztów związanych z zakupem mieszkania. Mogą to być np.: koszty notarialne, koszty przeprowadzki, konsultacje z architektem lub dekoratorem wnętrz. Zdarza się, że inwestor oferuje również spłatę określonej liczby rat kredytu hipotecznego lub pokrycie opłat za czynsz.

Oferty deweloperów nie ograniczają się jedynie do prezentów bezpośrednio związanych z mieszkaniem. Wśród popularnych gratisów możesz znaleźć również: wycieczki, vouchery do SPA, sprzęt AGD, a nawet samochód.

Promocje u dewelopera

Najpierw wynajem, potem kupno mieszkania

Jednym z najnowszych pomysłów deweloperów jest oferta „najpierw zamieszkaj, potem kup”. Korzystając z niej, możesz wprowadzić się do nowopowstałego mieszkania i przez maksymalnie 18 miesięcy je wynajmować. Po tym czasie musisz podjąć decyzję, czy decydujesz się na kupno mieszkania od dewelopera. Jeżeli zdecydujesz się na zakup, inwestor zwróci Ci całość lub część kosztów wynajmu. W ramach oferty możesz zdecydować się na wynajem mieszkania z wykończeniem „pod klucz”, gotowego do wprowadzenia się; możesz również skorzystać z możliwości samodzielnego wykończenia lokalu.

Zanim podejmiesz decyzję dotyczącą kupna mieszkania w promocji, pamiętaj, by szczegółowo przeanalizować wszystkie jej warunki. Nie zapominaj również o dokładnym oszacowaniu kosztów. Porównaj proponowane oferty z cenami innych inwestycji, a także z podobnymi mieszkaniami pochodzącymi z rynku wtórnego (w tym celu polecamy zapoznanie się z artykułem „Chcesz kupić mieszkanie na rynku wtórnym? Sprawdź, jak oszacować jego realną wartość”).

Chcesz bez ryzyka dobrze wybrać mieszkanie, zmieścić się w budżecie i mieć wszystko w jednym miejscu? Będziesz zaskoczony, jakie to proste! Skorzystaj z narzędzia NAVIDOM!

Artykuł sponsorowany

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *