Sprzątanie w dużym domu

Plan sprzątania

Chcemy, aby nasz dom lśnił czystością, jednak przy sporym metrażu nie jest to łatwe zadanie. Duża ilość pomieszczeń, w których ustawiliśmy wiele mebli i przedmiotów, sprzyja gromadzeniu się kurzu. Dwie łazienki i mnóstwo okien czekających na umycie to również ogromne wyzwanie. Jak sobie poradzić?

Zdecydowanie łatwiej jest utrzymać porządek w domu, gdy robi się to zgodnie z planem i systematycznie. Nie chcemy przecież poświęcać wolnych dni na odkurzanie i mycie podłóg. Dlatego należy rozplanować prace. Ustalamy dni, w których przeznaczamy czas na posprzątanie sypialni, łazienki i przestrzeni wspólnej na piętrze. Następnie sprzątamy parter – zaczynamy od części wypoczynkowej, przechodząc do jadalni, kuchni, łazienki. W kolejnym dniu porządkujemy części gospodarcze. Posiadacze tarasu i balkonu oraz schodów zewnętrznych zajmują się nimi na końcu. Oczywiście możemy wysprzątać cały dom w jeden, wolny od pracy dzień, jednak jest to męczące zadanie. Dobry grafik sprawi, że nie zniszczymy efektów własnej pracy, a dom zostanie stopniowo uporządkowany. Prace prowadzone regularnie nie wymagają dużego wysiłku i czasu.

Gruntowne porządki

Przynajmniej kilka razy w roku konieczne są gruntowne porządki w domu. Mycie okien niestety nie jest ani łatwym, ani szybkim zajęciem. Jeżeli do tego planujemy porządki w szafach, pranie dywanów, czyszczenie wszystkich zakamarków czy inne, czasochłonne zajęcia, lepiej skorzystać z pomocy domowej. Podobnie jest w przypadku remontu, po którym trzeba gruntownie wysprzątać całe mieszkanie. Dzięki pomocy profesjonalistów nie spędzimy wielu godzin na walczeniu z kurzem, a efekty będą szybko widoczne. Zewnętrzne, profesjonalne wsparcie to gwarancja efektywności w krótkim czasie. Przy okazji sezonowych porządków warto przemyśleć ograniczenie liczby przedmiotów i bibelotów, niekoniecznie nam potrzebnych na co dzień i zagracających pomieszczenia. Obecnie panuje moda na minimalizm, nadmiar przedmiotów nie jest więc mile widziany, a pozbycie się ich znacznie skróci czas sprzątania.

Pani do sprzątania

Znalezienie pani do sprzątania nie jest trudne. Wystarczy na portalu pomocedomowe.pl wpisać hasło na przykład: „Sprzątanie w Warszawie”, a natychmiast otrzymamy oferty profesjonalnie zajmujących się sprzątaniem osób. Znajdziemy tam też referencje i stawki za godzinę pracy. Biorąc pod uwagę czas, jaki poświęcamy na sprzątanie, jest to korzystne i dostępne dla każdego rozwiązanie. Należy jednak przemyśleć, czy lepiej zatrudnić pomoc domową przychodzącą kilka razy w tygodniu, czy też jedynie raz na jakiś czas. Dobrym sposobem na utrzymanie porządku w domu jest korzystanie z pomocy przychodzącej raz czy dwa razy w tygodniu – prace nie nawarstwiają się i cały czas dom lśni czystością. Do porządków generalnych, z myciem okien czy sprzątaniem po remoncie włącznie, warto zatrudnić panią do sprzątania na kilka godzin. Szybko upora się z doprowadzeniem domu do ładu. Może także wykonać pracę, której większość pań domu nie lubi, czyli prasowanie, oszczędzając nasz czas i siły.

Pomoc domowa przydaje się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także na co dzień. Warto z niej korzystać, gdyż niewielkim kosztem zyskamy czysty dom i wolny czas, który musielibyśmy przeznaczyć na sprzątanie. Zamiast tego, możemy spędzić go przyjemnie z rodziną.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *