Wnętrza w stylu skandynawskim – trendy 2020

Skandynawski styl to ten, którego uwielbiają już wszyscy, nie tylko mieszkańcy skandynawskich przedmieść! Jest już na tyle obecny na świecie, że stał się częścią popularnych aranżacji profesjonalistów jak i tych, którzy zajmują się aranżacją hobbistycznie. Co będzie fascynować w 2020 roku? Polecamy!

Skandynawskie trendy 2020

Do najpopularniejszych trendów w 2020 będą należeć m.in. przeszklone łazienki! W ten sposób do pomieszczenia dociera naturalne światło, co jest zdecydowaną odmianą od łazienkowej codzienności, którą zna większość z nas.

Bielone cegły przywołują wspomnienia dawnych czasów, a pomiędzy 2019 a 2020 rokiem wracają do łask! To rozwiązanie pasuje do prawie wszystkich ścian! Uważa się również, że białe ściany są symbolem dbałości o czystość i estetykę.

Czarne lampy? Styl skandynawski lubi akcenty w tym kolorze! Takie rozwiązanie pozwala połączyć dwie lubiane przed Skandynawów rzeczy – światło i kolor czarny!

Błękit to kolejny ulubiony kolor tego stylu! Zaraz obok bieli, szarości i beżu pojawia się, by wprowadzić nieco zamieszania. Im bardziej intensywny odcień tym lepiej, więc jeżeli w skandynawskim domu brakuje życia, to idealne rozwiązanie, dodające nieco świeżości.

Dekoracją może być wszystko, od książek, czasopism, wieszaków z ubraniami, po miski na owoce czy kosze na pranie. Jeżeli coś jest użytkowe i jednocześnie może być ozdobą, to zdecydowanie jest to wymarzony przedmiot, który idealne wpasowuje się w trendy 2020 roku!

W 2020 będzie rządzić również ekologiczne podejście do życia, dlatego ważne, by zachować minimalizm w mieszkaniu i nie przesadzać z nadmiernym posiadaniem przedmiotów (tym bardziej z plastiku)! Te zasady możemy wprowadzić również w codziennym życiu m.in. nie kupując dużej ilości ubrań, a te, które nie nadają się do chodzenia użyć ponownie jako poszewki, ścierki do podłogi czy szyjąc z nich coś nowego.

Skandynawowie szukają wyrazistych rozwiązań do domu, w 2020 postawią na plakaty! Do minimalistycznej powierzchni idealnie nada się coś co będzie ważne dla mieszkańców, więc ściany warto ozdobić rzeczami do których mamy osobisty sentyment!

Kwieciste elementy – kwiaty i natura są zawsze w modzie. Wazon, obraz, skarbonka, talerze czy sztućce, warto zainwestować w ten piękny motyw w swoim otoczeniu! Styl skandynawski przecież lubi zgodę z naturą, więc jej wzory są zawsze chętnie widziane!

Mięciutkie, puszyste tkaniny to nie tylko moda, ale również wygoda! Plusz, welur, aksamit… do wyboru do koloru!

Złote akcenty są również bardzo modne! Owoce, figurki, lampy, ramy luster czy świeczniki lub talerze, wszystko to w pozłacanych wariantach może zrobić prawdziwą furorę we wnętrzu.

Skandynawski styl w 2020 nie planuje zejść z piedestału i wciąż będzie jednym z najpopularniejszych stylów, zarówno w architekturze jak i aranżacjach wnętrz. Warto zainteresować się tym stylem i jeżeli nie wprowadzić go do swojego życia w całości, to chociaż czerpać inspiracje, bo tych jest naprawdę wiele!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *