Wykończenie „pod klucz” z programem Mieszkanie dla Młodych

Jeżeli zdecydujesz się na zakupienie własnego mieszkania, musisz także podjąć decyzję dotyczącą jego wykończenia. Możesz wybrać mieszkanie w stanie deweloperskim i wykończyć je we własnym zakresie lub z ekipą remontową, możesz też skorzystać z opcji wykończenia „pod klucz”, którą można sfinansować z programem Mieszkanie dla Młodych.

Wykończenie „pod klucz” z programem Mieszkanie dla Młodych

Źródło: Marvipol

Zanim zdecydujesz się na jedną z opcji wykończenia, koniecznie sprawdź, co w danym pakiecie oferuje ci deweloper, ponieważ każdy z nich nieco inaczej rozumie tak zwany standard deweloperski. Przykładowo może się okazać, że mieszkanie ma tylko betonową wylewkę i tynki na ścianach.

Wykończenie nieruchomości na własną rękę jest dość kłopotliwe, ponieważ nie tylko trzeba znaleźć ekipę i ją pilnować, ale również kupić materiały, które objęte są 23% stawką VAT. Oczywiście, prace można wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziny, ale trzeba poświęcić na to sporo czasu i, oczywiście, nie każdy ma potrzebne do tego umiejętności.

Z kolei gdy za wykończenie mieszkania zabierze się deweloper, wówczas od całości zapłaci się tylko 8% VAT, ponieważ tyle kosztuje zakupienie materiałów wraz z montażem. Dodatkowo na wykończenie kupujący otrzymuje 5-letnią rękojmię. Co więcej, wykończenie mieszkania „pod klucz” może być również sfinansowane z wykorzystaniem tego samego kredytu hipotecznego, za który kupiliśmy mieszkanie.

Decydując się na wykończenie mieszkania „pod klucz”, nie musisz się już niczym martwić – twoim zadaniem będzie tylko wybranie odpowiednich materiałów z katalogu. Wybierając tę opcję, oszczędzasz swój czas i masz zagwarantowaną pełną wygodę. Często w cenie oferowana jest też usługa projektowania wnętrz.

Jeżeli zatem interesuje cię nowe mieszkanie od dewelopera w Warszawie bądź innym polskim mieście, pomyśl o skorzystaniu z opcji wykończenia „pod klucz”. Ceny tego rodzaju usług rozpoczynają się od około 400 złotych za metr kwadratowy w przypadku podstawowych pakietów, a kończą się na ponad 1000 złotych za metr kwadratowy przy szerszej gamie usług oraz bogatszych katalogach z materiałami wykończeniowymi do wyboru.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *