Menu Zamknij

Lato w oranżerii przez cały rok

Ogród zimowy to miejsce, które zyskuje na atrakcyjności zwłaszcza podczas chłodniejszych miesięcy w roku. Gdy za oknem szaro, buro i zimno, domowa oranżeria cieszy zielenią i przyjemnym klimatem. Tutaj lato trwa cały rok.

Lato w oranżerii przez cały rok
Źródło: Purmo

Zielone pokoje buduje się przede wszystkim z myślą o zapewnieniu komfortowych warunków relaksu. Przyjemnie jest zasiąść wśród żywej zieleni, gdy za oknem zielone pozostają już tylko iglaki. Ale aby oranżeria spełniła oczekiwania, musi być odpowiednio ogrzewana. Ponieważ zazwyczaj korzysta się z niej jedynie od czasu do czasu, nie musi być w niej tak samo ciepło, jak w pozostałych częściach mieszkania. Temperatura może być niższa, ale ze względu na rośliny nie powinna jednak spadać poniżej 10 stopni Celsjusza. W takich wnętrzach wyjątkowo dobrze sprawdza się ogrzewanie elektryczne. Zasilany prądem grzejnik w razie potrzeby szybko ogrzeje pomieszczenie, a emitery ciepła bez szwanku zniosą niskie temperatury. Ogrzewanie elektryczne nie wymaga przy tym stałej obsługi ani konserwacji, a jego instalacja jest tania i nieskomplikowana. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce na ścianie i zamontować urządzenie. W ogrodzie zimowym znakomicie sprawdzi się grzejnik Likoma marki Purmo, dostępny w wersji pionowej i poziomej, w wielu rozmiarach oraz w kilku wariantach kolorystycznych. Podobnie jak pozostałe grzejniki Purmo, ten również posiada wbudowany termostat, który na podstawie pomiaru temperatury sam może zadbać o odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. – Termostat sprawia, że użytkowanie grzejników elektrycznych jest wygodne i łatwe, a przede wszystkim energooszczędne. Grzejniki Purmo płynnie reagują na potrzeby i oczekiwania domowników oraz na zmiany pogodowe. Samoczynnie włączają się i dogrzewają pomieszczenie, gdy temperatura spada poniżej ustawionej na termostacie. Oznacza to, że np. kiedy w nocy lub nad ranem zrobi się zimno, grzejnik samoczynnie włączy się i dogrzeje pomieszczenie – wyjaśnia Robert Skomorowski z Purmo. Nie wyklucza to możliwości sterowania ręcznego; grzejnik można włączać także w razie bieżącej potrzeby. Grzejniki są przy tym energooszczędne i bezpieczne. Zintegrowane systemy chronią je przed przegrzaniem, mają także zabezpieczenia przeciw zamarzaniu. Jeśli temperatura we wnętrzu spadnie poniżej wartości granicznej, mogą automatycznie uruchomić ogrzewanie. Zatem gdy nie korzystamy z pomieszczenia, wystarczy włączyć oszczędny tryb antyzamrożeniowy, a gdy zechcemy spędzić w nim trochę czasu grzejnik ogrzeje je w ciągu kilku minut.

Lato w oranżerii przez cały rok
Źródło: Purmo

Ogród zimowy często wchodzi w skład bardziej reprezentacyjnej części domu, gdzie chętnie przyjmuje się gości. Nie mniej istotny jest więc jego wystrój. Nie musimy obawiać się, że grzejnik zepsuje aranżację wnętrza. Purmo Likoma to eleganckie urządzenie, które samo w sobie stanowi ciekawy element dekoracyjny. Grzejnik jest produkowany z konglomeratu granitowego, atrakcyjnego wizualnie materiału o bardzo korzystnych parametrach cieplnych. Jest oferowany w czterech naturalnych kolorach: białym, piaskowym, grafitowym i szarym.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *