Menu Zamknij

System rynnowy bezokapowy – warto?

Budując nowoczesny dom, często zastanawiamy się nad jego wykończeniem. Chcemy, żeby był nie tylko funkcjonalny, ale również zaskakujący. Dlatego do takiego domu nie pasują zwykłe rynny, które montuje się podczas budowania tradycyjnych budynków.

Dla nowoczesnych domów opatentowano specjalny system, który chroni dom przed deszczem, ale którego nie widać na zewnątrz. Jak to możliwe? To bardzo proste – cały system jest zamontowany wewnątrz ocieplenia. Użytkownik takiego systemu nie musi martwić się, że nie spełni on jego oczekiwań, ponieważ system ten doskonale współdziała z elewacją i dachem, a zatem spełnia wszystkie funkcje normalnego systemu rynnowego.

System rynnowy bezokapowy – warto?

System bezokapowy jest innowacyjny ze względu na budowę. Składa się bowiem ze specjalnych stalowych rynien, które posiadają prostokątny profil, oraz dodatkowej rury spustowej, którą wykonano z PCV. Aby mieć pewność, że podczas użytkowania rynien nie dojdzie do ich korozji, ich producenci zastosowali specjalną polimerową powłokę. Dodatkowo każda rura została pokryta ocynkiem. Zapewnia to długotrwałą funkcjonalność rur, a co za tym idzie – długie użytkowanie systemu. Tym, co pozwala na schowanie rynien w ociepleniu, jest specjalny prostokątny profil prezentowanego systemu. To właśnie on jest odpowiedzialny za lepszą wydajność rynien. Dlatego też system ten stanowi ogromną konkurencję dla tradycyjnych okrągłych rynien, które nie tylko mają mniejszą przepustowość, ale też często szpecą domy.

Drugim argumentem, który przemawia za zastosowaniem tego nowoczesnego systemu, jest fakt, że posiada on zatrzaskowe połączenie haka, który został specjalnie zaprojektowany na jego potrzeby. Wspomniany hak doczołowy wraz z elementem, zwanym maskownicą, pozwalają na zbudowanie całego szkieletu rynnowego. Maskownica jest potrzebna do tego, by zasłonić cały system. W razie potrzeby, dzięki specjalnym zatrzaskom, które ją podtrzymują, można zdemontować maskownicę i dostać się do systemu rynien.

Każdy, kto zechce zastosować ten nowoczesny system, powinien wiedzieć, że został on stworzony w dziesięciu wariantach kolorystycznych, dlatego też możliwe jest jego idealne dobranie do elewacji czy pokrycia dachowego domu. Producent systemu umożliwia każdemu klientowi wybranie koloru z palety RAL. Wystarczy wcześniej zgłosić, jaki kolor chcemy otrzymać, a producent polakieruje maskownicę.

Dzięki takim rozwiązaniom idziemy o krok dalej w wykańczaniu domów. Jeżeli chcemy iść z duchem czasu, to warto dogłębnie zastanowić się nad propozycją systemu rynnowego bezokapowego. Nie można powiedzieć, że jest lepszy od tradycyjnego, bo każdy ma swój gust i swoje przyzwyczajenia, ale na pewno jest inny. Dom z systemem bezokapowym z pewnością będzie wyglądał nowocześnie.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *