Menu Zamknij

Domy tanie w budowie i utrzymaniu

Budowa domu w cenie mieszkania to cel, do którego dąży wielu inwestorów. Jednym się udaje, innym nie. Ci, którzy chcą odnieść sukces, już podczas wybierania projektu powinni mieć na uwadze koszty jego budowy.

Projekt domu jest kluczowym elementem całej układanki inwestycyjnej. Jeśli zatem zamierzamy zamknąć budżet budowy w kwocie 250 tys., powinniśmy pod tym kątem uważnie przyjrzeć się projektowi. Tani w budowie dom na pewno nie może być duży. Nie może też mieć skomplikowanej bryły. Im prostszy kształt budynku, tym korzystniej dla budżetu jego budowy. Lukarny, wykusze i balkony są więc zbędne, nie ma mowy o piwnicy. Wnętrza powinny być tak rozmieszczone i zgrupowane, aby możliwe było zredukowanie liczby kominów oraz sensowne rozprowadzenie instalacji. Poniżej prezentujemy dziesięć przykładów takich właśnie projektów.

Projekt Sepia CE (69,7 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Przytulna siedziba dla trzyosobowej rodziny. Dom posiada klasyczny kształt, ale wykończono go w bardzo atrakcyjny sposób, białe tynki ocieplając drewnianą okładziną. Prostą bryłę urozmaicono dwoma podcieniami – wejściowym oraz tarasowym.

Projekt Ricardo III (78 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Niewielki i ekonomiczny dom parterowy. W jego wnętrzach optymalnie zagospodarowano każdy metr kwadratowy. Pięknie zaprojektowano strefę wejściową oraz wyjście na taras, tworząc efektowne zadaszenia wsparte na masywnych, eleganckich kolumnach.

Projekt Zx105 (85,7 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Kompaktowy dom z płaskim dachem i niebanalnie zadaszonym tarasem. Budynek prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie, zachwyca kolorystyczną kompozycją elewacji oraz elementami wykończenia. W jego wnętrzach przewidziano niewiele ścian konstrukcyjnych, istnieje więc możliwość zmiany układu pomieszczeń.

Projekt Miłków dws (55,33 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Szkieletowy dom drewniany. Nieduży i nietrudny w realizacji. Może posłużyć do zabudowy działki letniskowej lub pełnić funkcję siedziby całorocznej. W środku zaplanowano dwie sypialnie, nie zabrakło też przytulnej części dziennej z kominkiem.

Projekt Maja (78,68 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Piękny dom parterowy ze znakomicie zaplanowanym otwarciem strefy dziennej na otoczenie. Składa się z dwóch połączonych ze sobą brył zwieńczonych dachami dwuspadowymi. W jednej części znajduje się salon z kuchnią, w drugiej – pozostałe pomieszczenia wraz z garażem.

Projekt Elmo V Energo (76,81 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Oszczędna forma, ascetyczna elewacja, dwuspadowy dach, brak zbędnych detali – dzięki tym cechom dom jest niedrogi w budowie. Na uwagę zasługuje sposób oddzielenia kuchni od salonu, bowiem umieszczono pomiędzy nimi kominek wraz z wyspą kuchenną.

Projekt Przepiórka (63,32 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Budynek zaprojektowany w lekkiej technologii szkieletowej. Dom może służyć zarówno jako obiekt letniskowy, jak i całoroczny. Jego ogromnym atutem jest zadaszony taras usytuowany od strony frontowej. Projekt doskonale sprawdzi się na działce z wjazdem od strony południowej.

Projekt Ekonomiczny 1 (84,6 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Interesująca propozycja na tzw. wąską działkę. Spodoba się rodzinom, które preferują proste, nowoczesne i niedrogie rozwiązania. Czysta, wysmakowana forma z dwuspadowym dachem, duże przeszklenia, sensownie rozplanowany układ pomieszczeń.

Projekt Dom gotowy MP1 (108,6 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Gotowy dom wykonany w skandynawskiej technologii Praefa. Wyróżnia się m.in. bardzo dobrymi parametrami cieplnymi i akustycznymi. W tym przypadku obok otwartej części dziennej zaplanowano trzy sypialnie, budynek odpowiada więc potrzebom czteroosobowej rodziny.

Projekt TK 9 GL1 (73,58 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Tradycyjnie elegancki, jednokondygnacyjny budynek. Zaplanowany na rzucie w kształcie prostokąta, zwieńczony dachem dwuspadowym, z dobudowanym do bocznej elewacji garażem. Centralnie usytuowany kominek w salonie skutecznie ogrzeje wnętrza.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *