Menu Zamknij

Parterowe love

Domy parterowe uchodzą za bardziej wygodne od piętrowych. Ich główna przewaga polega na braku schodów. W budynkach jednokondygnacyjnych wszystkie pomieszczenia są rozmieszczone na jednym poziomie, z łatwością więc i bez wysiłku można przemieszczać się z jednej części domu do drugiej.

Domy parterowe mają swoich odwiecznych wielbicieli, stale przybywają też nowi. Niektórzy po latach spędzonych w domu piętrowym przyznają, że gdyby mieli budować kolejny budynek, to byłby on parterowy. Codzienne bieganie po kilka – kilkanaście razy na górę i w dół może być męczące. A jeśli dom ma poddasze użytkowe, to dodatkową trudnością w aranżacji wnętrz oraz w codziennym użytkowaniu mogą okazać się skosy. W budynkach parterowych tych problemów nie ma; wszystkie pomieszczenia są pełnowymiarowe, rozmieszczone na jednym poziomie. Trzeba tylko pamiętać, że powierzchnia zabudowy domów jednokondygnacyjnych jest większa, a budowa – nieco bardziej kosztowna. Poniżej prezentujemy siedem interesujących gotowych projektów domów parterowych. Ich style są różne, łączy je komfort pełnowymiarowych, świetnie zaplanowanych pomieszczeń.

Projekt Decyma CE (141,52 m2)

Parterowe love
Źródło: Tooba.pl

Idealna propozycja dla pięcioosobowej rodziny. W środku zaplanowano cztery sypialnie, wygodny pokój kąpielowy oraz dodatkowe w.c. W programie użytkowym, oprócz komfortowej części dziennej, znalazła się także pralnia, garaż oraz kotłownia.

Projekt HG-H7G (112,2 m2)

Parterowe love
Źródło: Tooba.pl

Elegancki, funkcjonalny i zarazem przytulny dom z trzema sypialniami. Na jednej kondygnacji wyraźnie rozdzielono pomieszczenia o charakterze dziennym i nocnym. Do tej drugiej części prowadzi zamykany korytarz oraz przejście z garażu przez kotłownię.

Projekt Telimena (109,57 m2)

Parterowe love
Źródło: Tooba.pl

Maksimum prostoty i funkcjonalności na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Dom nietrudny i niedrogi w budowie. Na uwagę zasługuje wiele interesujących rozwiązań: duża kotłownia dostępna z wiatrołapu, wydzielone miejsce na pralkę w łazience czy opuszczane schody na strych.

Projekt Stenlose Multi-Comfort (111,69 m2)

Parterowe love
Źródło: Tooba.pl

Energooszczędny i nowoczesny dom z wiatą na jeden samochód. Część dzienną od prywatnej oddzielono przegrodą w postaci ściany kominkowej z miejscem na szafę oraz w.c. Atrakcyjnym zewnętrznym przedłużeniem salonu jest obszerny taras.

Projekt Koncept-31 (141,64 m2)

Parterowe love
Źródło: Tooba.pl

Niebanalna forma, staranne wykończenie, funkcjonalne wnętrza, duży garaż, przestronny salon, zaciszny taras, a ponadto – znakomita izolacja przegród zewnętrznych oraz nowoczesne instalacje. Wszystko w jednym budynku.

Projekt Dom na miarę (102,15 m2)

Parterowe love
Źródło: Tooba.pl

Przytulny dom, który powstał z myślą o czteroosobowej rodzinie. Znakomicie sprawdzi się w przypadku działek o mniej korzystnym zorientowaniu względem stron świata. W domu przewiedziano strych, na który prowadzą schody w holu, za ścianą kominkową.

Projekt Rio (117,35 m2)

Rio-up_big

Znakomita oferta dla właścicieli działek z wjazdem od strony południowej. W tym przypadku salon wraz z tarasem usytuowano od strony frontowej. Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, wydzielonym tuż obok. W głębi domu znajdują się wszystkie pokoje prywatne.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *