Menu Zamknij

Duże okna w modzie

Olbrzymie przeszklenia sprawiają, że budynek nabiera lekkości, jego wnętrza stają się doskonale oświetlone i swobodnie łączą się z otoczeniem. Nic więc dziwnego, że duże okna są projektowane w różnych budynkach: nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w domach jednorodzinnych. Nie tylko nowoczesnych, ale także tradycyjnych.

Efektowne przeszklenia są nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury. Są jednym z jej znaków rozpoznawczych. Ale to nie oznacza, że nie pojawiają się również w budynkach nawiązujących do klasycznych form i rozwiązań. Są wręcz niezbędne, jeśli inwestorom zależy na obniżeniu kosztów ogrzewania. Podczas projektowania domów energooszczędnych niemałą uwagę przykłada się właśnie do odpowiedniego zaplanowania przeszkleń i ich zorientowania względem stron świata. We wszystkich dziesięciu poniższych projektach przewidziano właśnie takie piękne, duże okna.

Projekt Koncept-27 (136,58 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Elegancki, nowocześnie zaaranżowany dom. Z zewnątrz przykuwa uwagę atrakcyjnymi elewacjami, dużymi przeszkleniami i zacisznym tarasem. Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest imponujący przestronnością salon z antresolą.

Projekt Doskonały 3 (177,5 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Nowoczesna wersja domu z poddaszem użytkowym. Klasyczny w swym kształcie budynek z dwuspadowym dachem został urozmaicony współczesnym detalem. We wnętrzach króluje jasna część dzienna z otwarciem na drugą kondygnację.

Projekt Marisa III G1 Energo (123,19 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Wygodny, energooszczędny dom z poddaszem. Duże przeszklenia na parterze zapewniają optymalne otwarcie wnętrz na otoczenie. Aby zapewnić dogodne warunki wypoczynku na świeżym powietrzu, nad tarasem zaplanowano szerokie zadaszenie.

Projekt Goran (163,01 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Parterowa willa, idealna dla czteroosobowej rodziny. Murowaną bryłę o znakomitych proporcjach urozmaicają dwa podcienie, a wieńczy dach wielospadowy. Uzupełnieniem precyzyjnie zaplanowanego układu funkcjonalnego jest niemały, zaciszny taras.

Projekt Willa Floryda (363,71 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Ekskluzywna rezydencja z niezwykle bogatym układem funkcjonalnym. Na dole króluje olbrzymi salon z niemałą kuchnią, a w zacisznym zakątku zaplanowano gabinet. U góry przewidziano cztery komfortowe sypialnie z łazienkami oraz atrakcyjny pokój rekreacyjny.

Projekt Malmo (157 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Dom jednorodzinny inspirowany architekturą skandynawską. Jego bryłę zaplanowano na rzucie w kształcie litery L, co pozwoliło na wygodne rozdzielenie wnętrz między dwoma skrzydłami. Na uwagę zasługuje dodatkowe pomieszczenie – pokój zabaw – łączące sypialnie dzieci.

Projekt Zx123 (212,4 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Elegancka prostota i pomysłowa funkcjonalność zawarte w modernistycznej bryle z efektownymi przeszkleniami. To nowoczesna wersja piętrowego domu z płaskim dachem. Znakomite połączenie z otoczeniem zapewniają jej nie tylko duże okna, ale także przyjemne tarasy na obydwóch kondygnacjach.

Projekt Ekonomiczny 1 (84,6 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Interesująca propozycja dla właścicieli wąskich działek preferujących proste i niedrogie rozwiązania. Zachwyca czystą, wysmakowaną formą z dwuspadowym dachem, dużymi przeszkleniami oraz sensownie rozplanowanym układem pomieszczeń.

Projekt Heweliusz PS (130,89 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Zwarta, nieskomplikowana bryła, nietrudna i niedroga w realizacji. Jej stylowym urozmaiceniem jest umieszczona od strony ogrodu lukarna z balkonem. Główna sypialnia została połączona z garderobą oraz łazienką.

Projekt W-27 (111,34 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem użytkowym i pozbawionym okapów dachem dwuspadowym. Salon imponuje otwarciem na drugą kondygnację oraz olbrzymimi przeszkleniami zajmującymi niemal całą powierzchnię ściany szczytowej.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *