Menu Zamknij

Duże okna w modzie

Olbrzymie przeszklenia sprawiają, że budynek nabiera lekkości, jego wnętrza stają się doskonale oświetlone i swobodnie łączą się z otoczeniem. Nic więc dziwnego, że duże okna są projektowane w różnych budynkach: nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w domach jednorodzinnych. Nie tylko nowoczesnych, ale także tradycyjnych.

Efektowne przeszklenia są nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury. Są jednym z jej znaków rozpoznawczych. Ale to nie oznacza, że nie pojawiają się również w budynkach nawiązujących do klasycznych form i rozwiązań. Są wręcz niezbędne, jeśli inwestorom zależy na obniżeniu kosztów ogrzewania. Podczas projektowania domów energooszczędnych niemałą uwagę przykłada się właśnie do odpowiedniego zaplanowania przeszkleń i ich zorientowania względem stron świata. We wszystkich dziesięciu poniższych projektach przewidziano właśnie takie piękne, duże okna.

Projekt Koncept-27 (136,58 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Elegancki, nowocześnie zaaranżowany dom. Z zewnątrz przykuwa uwagę atrakcyjnymi elewacjami, dużymi przeszkleniami i zacisznym tarasem. Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem jest imponujący przestronnością salon z antresolą.

Projekt Doskonały 3 (177,5 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Nowoczesna wersja domu z poddaszem użytkowym. Klasyczny w swym kształcie budynek z dwuspadowym dachem został urozmaicony współczesnym detalem. We wnętrzach króluje jasna część dzienna z otwarciem na drugą kondygnację.

Projekt Marisa III G1 Energo (123,19 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Wygodny, energooszczędny dom z poddaszem. Duże przeszklenia na parterze zapewniają optymalne otwarcie wnętrz na otoczenie. Aby zapewnić dogodne warunki wypoczynku na świeżym powietrzu, nad tarasem zaplanowano szerokie zadaszenie.

Projekt Goran (163,01 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Parterowa willa, idealna dla czteroosobowej rodziny. Murowaną bryłę o znakomitych proporcjach urozmaicają dwa podcienie, a wieńczy dach wielospadowy. Uzupełnieniem precyzyjnie zaplanowanego układu funkcjonalnego jest niemały, zaciszny taras.

Projekt Willa Floryda (363,71 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Ekskluzywna rezydencja z niezwykle bogatym układem funkcjonalnym. Na dole króluje olbrzymi salon z niemałą kuchnią, a w zacisznym zakątku zaplanowano gabinet. U góry przewidziano cztery komfortowe sypialnie z łazienkami oraz atrakcyjny pokój rekreacyjny.

Projekt Malmo (157 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Dom jednorodzinny inspirowany architekturą skandynawską. Jego bryłę zaplanowano na rzucie w kształcie litery L, co pozwoliło na wygodne rozdzielenie wnętrz między dwoma skrzydłami. Na uwagę zasługuje dodatkowe pomieszczenie – pokój zabaw – łączące sypialnie dzieci.

Projekt Zx123 (212,4 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Elegancka prostota i pomysłowa funkcjonalność zawarte w modernistycznej bryle z efektownymi przeszkleniami. To nowoczesna wersja piętrowego domu z płaskim dachem. Znakomite połączenie z otoczeniem zapewniają jej nie tylko duże okna, ale także przyjemne tarasy na obydwóch kondygnacjach.

Projekt Ekonomiczny 1 (84,6 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Interesująca propozycja dla właścicieli wąskich działek preferujących proste i niedrogie rozwiązania. Zachwyca czystą, wysmakowaną formą z dwuspadowym dachem, dużymi przeszkleniami oraz sensownie rozplanowanym układem pomieszczeń.

Projekt Heweliusz PS (130,89 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Zwarta, nieskomplikowana bryła, nietrudna i niedroga w realizacji. Jej stylowym urozmaiceniem jest umieszczona od strony ogrodu lukarna z balkonem. Główna sypialnia została połączona z garderobą oraz łazienką.

Projekt W-27 (111,34 m2)

Tooba.pl
Źródło: Tooba.pl

Nowocześnie zaaranżowany dom z poddaszem użytkowym i pozbawionym okapów dachem dwuspadowym. Salon imponuje otwarciem na drugą kondygnację oraz olbrzymimi przeszkleniami zajmującymi niemal całą powierzchnię ściany szczytowej.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *