Menu Zamknij

Solidne narzędzia pneumatyczne do remontów – jak wybrać?

Wysokiej jakości narzędzia pneumatyczne pomagają szybciej uporać się nawet ze skomplikowanym remontem. Nie tylko ułatwiają ciężką pracę, ale również skracają czas potrzebny do wykonania określonych czynności. Dowiedz się, dlaczego i jakich narzędzi pneumatycznych potrzebujesz, zanim rozpoczniesz kolejny remont.

Narzędzia pneumatyczne – ważny jest wybór sprężarki

Narzędzia pneumatyczne napędzane są sprężonym powietrzem, które pochodzi ze sprężarki powietrza. Kupując sprężarkę powietrza musisz dopasować ciśnienie do narzędzia, którego będziesz używać. Jeśli nie masz odpowiedniego ciśnienia pochodzącego ze sprężarki powietrza, Twoje narzędzie nie będzie działać poprawnie. Na przykład, jeśli używasz narzędzia o dużej mocy, takiego jak szlifierka, będziesz potrzebować dużej sprężarki powietrza większej mocy Jeśli masz niski poziom ciśnienia, nie będziesz w stanie pracować zbyt długo, zanim zrobisz sobie przerwę, aby pozwolić napełnić się sprężarce. Większość sprężarek powietrza jest dostarczana z etykietą wskazującą, które narzędzia mogą być z nią używane. Każde narzędzie pneumatyczne ma zawór spustowy lub iglicę. Moc dostarczana przez sprężarkę powietrza pozwala nawet lekkim narzędziom wykonywać te same zadania, co mocnym elektronarzędziom

Rodzaje narzędzi pneumatycznych

Jest kilka narzędzi pneumatycznych, które mogą Ci się przydać. Oto kilka z nich.

Wiertarka pneumatyczna

Wiertarki pneumatycznej można używać do wielu różnych prac: motoryzacyjnych, rolniczych, blacharskich, murarskich, stolarskich i budowlanych. Wiertarka pneumatyczna może być używana do wiercenia w drewnie, metalu, cemencie i wielu innych. Świetnie nadaje się do rozpoczynania otworów pod gwoździe murarskie. Ciśnienie powietrza służy do obracania silnika wiertarki pneumatycznej.

Młot pneumatyczny

Młot pneumatyczny służy do cięcia metalu i pracy w kamieniu. Młoty pneumatyczne znajdują zastosowanie zarówno w pracach budowlanych, jak i przy remontach. Młoty pneumatyczne mają różne końcówki, które pozwalają wykonywać różne prace. Młot pneumatyczny można użyć do kruszenia dużych bloków betonowych i ścian.

Gwoździarka pneumatyczna i zszywacz pneumatyczny

Gwoździarki pneumatyczne są używane do wielu różnych prac. Mogą być stosowane do budowy domów. Wykorzystywane są również w budownictwie komercyjnym i przemysłowym. Świetnie sprawdzają się przy remontach. Zszywacze pneumatyczne również należą do kategorii gwoździarek. Gwoździarki mają różne rozmiary. Rozmiar miernika koreluje z rozmiarem gwoździ, których będziesz używać z gwoździarką. Miernik mierzy grubość. Wraz ze wzrostem wartości wskaźnika, tym cieńsze będą gwoździe. Do precyzyjnej pracy będziesz potrzebować gwoździarki, gwoździarki kątowej lub zszywacza pneumatycznego.

Zalety narzędzi pneumatycznych

Narzędzia pneumatyczne mają sporo zalet w porównaniu z elektronarzędziami. Nie wymagają silnika, dzięki czemu są lekkie i łatwiejsze w obsłudze. Narzędzia pneumatyczne zapewniają również więcej obrotów na minutę niż elektronarzędzia. Większy moment obrotowy i większa prędkość obrotowa pomogą Ci wydajniej wykonywać swoją pracę.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *