Menu Zamknij

Trwałe meble ogrodowe: jakie wybrać?

Oprócz pięknego wyglądu mebli ogrodowych ważne jest, aby były trwała i służyły nam dłużej niż jeden sezon. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie trwałych mebli ogrodowych? Zamieściliśmy trzy najpopularniejsze materiały, z których wykonane są meble ogrodowe. Sprawdź, jakie trwałe meble ogrodowe wybrać.

Drewno

To najpopularniejszy materiał nie tylko do ogrodu, ale także do dekoracji wnętrz. Ma piękny, naturalny wygląd, który idealnie pasuje do każdego ogrodu. Drewno to piękny materiał, który zwykle nie potrzebuje dodatkowych dekoracji ani poduszek, aby były meble przyjemne i wygodne w użytkowaniu. Ponadto, jeśli nie podoba ci się naturalny kolor, możesz go łatwo zmienić.

Jednak tego typu meble wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji, aby zachować swój pierwotny wygląd podczas długotrwałego użytkowania. W większości przypadków, aby chronić drewno przed wilgocią, pokrywa się je specjalnym lakierem impregnacyjnym. Dzięki temu przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd. Zabieg ten należy co pewien czas powtórzyć, ponieważ każda powłoka z czasem zacznie pękać i łuszczyć się pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych.

Drewniane przedmioty są również ciężkie, więc ich przenoszenie może być często niewygodne. Dla nich lepiej wybrać takie miejsce jak balkon lub taras, które odpowiednio przygotowane przed użyciem ochroni je przed warunkami atmosferycznymi oraz uchroni przed wilgocią i promieniami słonecznymi.

Rattan i technorattan

Te dwie nazwy nie różnią się całkowicie, co może być mylące dla osób początkujących, które chcą zaaranżować ogród. Rattan to naturalny materiał wykonany z palm. Meble z rattanu mają oryginalny, wiklinowy wygląd i idealnie nadają się do wiejskich ogrodów z dużą ilością drzew, krzewów i kwiatów. Meble rattanowe są lżejsze i dlatego łatwiejsze w transporcie niż meble drewniane. Niestety, ponieważ jest to materiał naturalny, należy unikać światła słonecznego i mrozu. Meble rattanowe mogą blaknąć na słońcu. Zimą nie należy go trzymać na zewnątrz, gdyż trzcina może pękać i odkształcać się pod wpływem niskich temperatur.

Oczywiście rattanowe warkocze są bardzo efektowną ozdobą każdego ogrodu. Aby cieszyć się nimi przez długi czas, dla miłośników tych wyjątkowych kształtów stworzona została alternatywa w postaci polietylenu, który nazywany jest technorattanem. To tworzywo sztuczne o strukturze rattanu. Ma jednak nad nim jedną istotną przewagę: jest zauważalnie trwalsze. Meble z wikliny wydają się być bardziej współczesne niż wiklinowe, co czyni je idealnymi do nowoczesnych ogrodów.

Aluminium

Aluminium to materiał coraz częściej wykorzystywany w produkcji mebli ogrodowych. Dzięki bardzo małej wadze nawet duże meble można z łatwością transportować. Dodatkowo jest odporny na warunki atmosferyczne w ogrodzie. Nie wypacza się, nie pęcznieje ani nie pęka pod wpływem wilgoci. Jest całkowicie odporny na zimno. Oferta mebli ogrodowych Cloveris obejmuje aluminiowe meble o nowoczesnym designie. Idealnie sprawdzą się jako element ogrodu przy budynkach współczesnej architektury.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *