Raufaza – czyli tapeta do malowania. Czy warto wybrać?

Malowanie ścian to decyzja na długie lata. Poza wyborem odpowiedniego koloru, który będzie pasował do stworzonej przez nas przestrzeni, warto też zastanowić się w jaki sposób chcemy wykonać ten pracochłonny proces, jakim jest malowanie ścian. Z pomocą przychodzi raufaza, czym jest i czy warto ją wybrać?

Raufaza – tapeta do malowania

Raufaza jest tapetą do malowania, na którą składają się dwie lub trzy warstwy papieru, pomiędzy którymi umieszczone są wiórki drewna. Raufaza zwykle ma kolor biały i nadaje się do malowania powierzchni farbą emulsyjną. Ze względu na swoją grubość dobrze maskuje nierówne podłoże, po zastosowaniu odpowiednich środków może być wodoodporna.

Raufazę można też wielokrotnie malować i na różne kolory, za każdym razem osiągając inny efekt. To świetne rozwiązanie dla tych, których przestrzenie szybko nudzą. Lubisz dany kolor przez kilka miesięcy lub lat, po czym potrzebujesz zmiany? To rozwiązanie dla Ciebie! Nazywana jest strukturalną, ponieważ składa się z kilku warstw papieru oraz umieszczonych pomiędzy nimi włókien drzewnych. To właśnie te ostatnie z wymienionych wzmacniają materiał. Włókna mają też wpływ na wygląd tapety, który zależy od ich rozmiarów oraz gęstości rozmieszczenia.

Raufaza uznawana jest za dającą ścianom efektowny wygląd i oryginalną strukturę. Można ją też kłaść bezpośrednio na tynk. Przyklejanie raufazy do ścian jest procesem podobnym do przyklejania innych tapet. Klej jest nakładany bezpośrednio na materiał, następnie tapeta zanim zostanie połączona z podłożem, powinna dobrze, przynajmniej przez kilka minut, nim nasiąknąć.

Raufaza – czy warto ją wybrać?

Raufaza ma wiele zalet, ale tą którą można uważać za najbardziej funkcjonalną jest stanowienie dodatkowej warstwy termoizolacyjnej. Poza tym zatrzymuje ciepło we wnętrzach, jednocześnie regulując poziom wilgotności. Jest produktem naturalnym, więc ściany mogą swobodnie oddychać, a ponadto jest trwała i odporna na uszkodzenia. Rzadko odkleja się sama. Jest też wymieniana jako jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na zasłonięcie nierówności i pęknięć na ścianach.

Na rynku dostępnych jest również wiele gatunków raufazy. Sklepy, które są dobrze zaopatrzone są w stanie bez problemu je zaoferować. Chociaż jest nieco droższa niż inne zastosowania, nie zdaje się być to zaskoczeniem, gdy zauważy się jak wiele zalet ma jej użycie.

Raufaza to opcja trwała, która będzie w stanie zachwycać swoją świeżością przez długie lata. Jest też modna i uniwersalna, więc można mieć pewność, że nie tylko będzie zawsze mile widziana, ale również pasuje do przeróżnych przestrzeni, mebli i dodatków.

Raufaza – gdzie wygląda najlepiej?

Jest idealna do każdego wnętrza – z powodzeniem można ją nałożyć w kuchni, łazience, ale i salonie. W sklepach można znaleźć też interesujące panele ścienne dekoracyjne, które pomalowane dadzą niezwykły efekt.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *