Menu Zamknij

Jakie zalety mają domy z bali?

Domy z bali to hołd prostocie i naturze, a ich niezwykły urok i piękno zachwycają każdego. Mimo to w Polsce ciągle mamy opory przed stawianiem budynków z drewna – często obawiamy się, że nie będą one zbyt trwałe, a chcielibyśmy, aby służyły wielu pokoleniom. Tymczasem mają one wiele różnorodnych zalet, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o budowie własnych czterech ścian. Drewniane domy są bowiem nie tylko piękne i urokliwe, ale przede wszystkim niezwykle funkcjonalne i praktyczne. Sprawdź więc, dlaczego warto zbudować dom z bali!

Czas to pieniądz

Budowa domu drewnianego wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu – ze względu na prostą konstrukcję polegającą na połączeniu gotowych elementów drewnianą budowlę będziemy mogli postawić w ciągu zaledwie kilku tygodni. Poza tym tego rodzaju budynki wymagają cieńszych fundamentów, więc zużyjemy na nie mniej materiałów i poniesiemy mniejsze koszty transportu. Oprócz tego, dzięki doskonałej izolacji cieplnej, będziemy potrzebować również o wiele mniejszej ilości materiałów na ogrzewanie wnętrza. Jednak, uwaga – w przypadku domu drewnianego wyższe koszty mogą ukrywać się gdzie indziej, na przykład w cenie samego drewna, zwłaszcza, gdy chcemy je sprowadzić zza granicy. Więcej trzeba też będzie zapłacić specjalistom, którzy zaplanują przebieg prac oraz przygotują i zabezpieczą drewno.

Budowa domu z bali

Zdrowie przede wszystkim

Drewno jest materiałem naturalnym, a przez to bardzo przyjaznym dla człowieka. Dzięki temu, że tworzy ono we wnętrzu bardzo przyjazny mikroklimat i neutralizuje nieprzyjazne jony dodatnie wytworzone przez urządzenia elektryczne, będziemy mogli lepiej się wysypiać i koncentrować na wykonywanych zadaniach. Przebywanie w takim domu sprawi również, że poprawi się wydolność naszego układu oddechowego. Co więcej, warto mieć na uwadze także to, że domy z bali najczęściej stawia się na działkach znajdujących się poza miastem, na terenach rekreacyjnych, w okolicach lasów i jezior – dzięki temu będziesz mógł być jeszcze bliżej natury, co z pewnością wpłynie pozytywnie na twój organizm.

dom z bali projektu Tooba.pl

Piękno ponad stylem

Domy z drewna dają, wbrew pozorom, bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o stylizację pomieszczeń. Nie musisz decydować się na wnętrza z widocznymi balami – wystarczy, że przykryjesz je płytami gipsowo-kartonowymi i nałożysz tynk, a uzyskasz niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dom z bali wcale nie musi być utrzymany w stylu rustykalnym albo eko, choć prezentuje się wówczas naprawdę zjawiskowo – możesz urządzić swoje cztery kąty naprawdę nowocześnie! Doświadczony architekt będzie potrafił zaprojektować budynek tak, by prezentował się on doskonale także z zewnątrz i wyglądał na niezwykle ciepły i przytulny. Warto też wspomnieć o tym, że dzięki dobrej izolacji termicznej możemy pozwolić sobie tutaj na nieco cieńsze ściany, a co za tym idzie – zyskać nawet do 10% większą powierzchnię użytkową niż w przypadku domu murowanego. Warto więc wykorzystać ten fakt podczas aranżowania wnętrz w nowo powstałym budynku.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *