Menu Zamknij

Kiedy warto wybrać plafoniery sufitowe?

Kiedy warto wybrać plafoniery sufitowe? Czym w ogóle jest oświetlenie sufitowe tego rodzaju? Czy plafoniery są rozwiązaniem energooszczędnym? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Czym są plafoniery sufitowe?
  2. Gdzie sprawdzą się plafony sufitowe?
  3. Czy lampy sufitowe plafony są energooszczędne?

Zastanawiasz się, czy tego rodzaju oświetlenie sufitowe sprawdzi się w Twoim biurze? A może chcesz zamontować takie lampy sufitowe plafony w swoim domu? Szczegóły na temat plafonier sufitowych znajdziesz w niniejszym wpisie. 

Czym są plafoniery sufitowe?

Standardowe plafoniery sufitowe to nic innego, jak swego rodzaju lampa, która całą swoją powierzchnią przylega do sufitu. Aktualnie jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dostępne na rynku plafony sufitowe charakteryzują się doskonałą estetyką oraz tym, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości – w porównaniu do innych źródeł światła. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się na montaż lamp sufitowych tego rodzaju, zastępując nimi klasyczny żyrandol, lampę czy kinkiet. 

Dostępne na rynku plafony sufitowe różnią się między sobą rozmiarem oraz kształtem. W ofertach wielu producentów czy sklepów znajdziesz nie tylko okrągłe, ale i prostokątne i kwadratowe plafony LED. Dzięki temu bez problemu dopasujesz oprawę do aranżacji całego pomieszczenia. Lampy sufitowe plafony dostarcza się także w różnych stylach. Wybierając optymalną oprawę, możesz bez problemu wykończyć pomieszczenie, w którym dominuje styl glamour czy skandynawski. Małe czy duże plafony sufitowe różnią się także kolorem, czy budową. A zatem oprócz swojej głównej funkcji – czyli gwarantowanie światła – mogą stanowić także swego rodzaju dekorację. 

Na rynku dostępne są także specjalne plafoniery LED wyposażone w czujnik ruchu. To świetna opcja dla tych osób, które szukają bezobsługowego oświetlenia. Kiedy czujnik wykryje ruch, plafony sufitowe automatycznie się zapalają i gaszą, gdy tego ruchu nie ma. A zatem ich działanie jest w pewien sposób ograniczone – pracują tylko wtedy, gdy jest to konieczne. To w połączeniu z diodami LED sprawia, że plafony sufitowe są energooszczędnym rozwiązaniem.

Gdzie sprawdzą się plafony sufitowe?

Gdzie właściwie sprawdzą się plafony sufitowe? Otóż okazuje się, że prawie wszędzie. Plafony sufitowe klasyczne czy w innym stylu wybierają przede wszystkim te osoby, które są zainteresowane oszczędnością miejsca. Nierzadko montuje się je wtedy, gdy zainteresowani aranżują swoje mieszkanie w bardziej minimalistycznym stylu. Ponadto będą doskonałą opcją do niewysokich przestrzeni, w których żyrandol czy lampa ze względu na wysokość nie jest optymalnym rozwiązaniem.

W domach plafony sufitowe montuje się najczęściej w kuchni oraz w łazience. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać ich w innych przestrzeniach w swoim mieszkaniu. Wszystko zależy od tego, jaki chcesz uzyskać ostateczny efekt. Plafony sufitowe znajdą zastosowanie również na klatkach schodowych, w korytarzach, piwnicach oraz garażach. 

Czy lampy sufitowe plafony są energooszczędne?

Czy takie lampy sufitowe plafony są energooszczędne? Wszystko zależy od rozwiązań, na które się zdecydujesz. Jeśli zależy Ci na energooszczędności, polecamy wybierać nowoczesne plafony LED. Dzięki temu Twoje wydatki na energię elektryczną będą dużo mniejsze, niż byłyby przy innych rozwiązaniach. Takie plafony zbudowane są z oprawy oraz modułu wyposażonego w diody LED. To właśnie te elementy emitują światło o danej barwie oraz równie konkretnej intensywności. Same diody wyróżniają się relatywnie długą żywotnością. Do ich zalet zalicza się zatem nie tylko to, że pobierają dużo mniej energii w porównaniu ze standardowymi żarówkami, ale również to, że nie przepalają się aż tak szybko, jak standardowe oświetlenie. Diody LED nie przestają działać. Jeśli kończy się ich czas pracy, świecą słabiej, ale w dalszym ciągu dają światło.

Jak widać lampa plafon sprawdzi się w wielu różnych wnętrzach.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *