Menu Zamknij

Jakie oświetlenie wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Szukasz pomysłu na niebanalne oświetlenie? Sprawdź, najnowszą ofertę lamp dostępną w sklepach i salonach producentów. Do wyboru mamy szeroki wybór oryginalnych opraw, które zachwycają designem, kolorystyką i wykonaniem. Nowoczesne oświetlenie rzadko wyróżnia się bogatym zdobieniem, czy wyszukanym materiałem. W niektórych przypadkach wystarczy niezwykły kształt, który przyciąga uwagę użytkowników. Przyjrzyjmy się kilku oprawom, które dzięki nadanej im formie mogą stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Lampa jak wąż

Niektórym oprawom ich twórcy nadają kształty nawiązujące do świata zwierząt. Doskonałym tego przykładem są lampy z oferty polskiego producenta AzzardoSnake to lampa wisząca, które dobrze odnajdzie się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i cechujących się klasyczną stylistyką. Jak wskazuje sama nazwa, kształtem może przypominać węża, a właściwie wiele węży wijących się w różnych kierunkach. Czy w związku z tym może przerażać?

Każdy, kto ją widział, potwierdzi, że wzbudza raczej zachwyt i prezentuje się bardzo dekoracyjnie. W ofercie producenta dostępna jest w różnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, chrom oraz złotej.

Niezwykłe balony

Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w pokoju dziecięcym? Moim zdaniem taka, które doskonale oświetli całe wnętrze i będzie inspirować do wymyślania kolejnych zabaw oraz wpisywać się w dziecięcy gust. Takie wymaganie z pewnością spełni inna oprawa wspomnianego wcześniej producenta, a mianowicie lampa wisząca Balloon. To produkt wyjątkowy pod każdym względem. Wyróżnia go oryginalny, niespotykany wśród opraw oświetleniowych design. Niezwykle barwna lampa, która przypomina wiele różnokolorowych unoszących się pod sufitem baloników, będzie stanowić doskonały element dekoracyjny dziecięcego pokoju. Wyszukany design nie wpływa negatywnie na użytkowanie lampy. Oprawa z powodzeniem sprosta stawianym przed nią wymaganiom. Sprawdzi się jako oświetlenie ogólne w pokojach pociech w różnym wieku, począwszy od najmłodszych, a skończywszy na nastolatkach.

Modne okręgi

Niektóre nowoczesne oprawy nawiązują kształtem do figur geometrycznych. Przykładem jest lampa Alessia XL Dimm, którą wyróżnia nie tylko oryginalny design, ale również całkiem spore rozmiary. Dwa niepełne, za to imponująco wielkie okręgi wzajemnie na siebie nachodzą i wydają się niedbale zawieszone pod sufitem. Uroku dodaje lampie czarny kolor, który wprowadza do aranżacji odrobinę elegancji. Taka oprawa doskonale sprawdzi się jako oświetlenie główne salonu albo wyznaczonej w nim strefy przeznaczonej na wypoczynek.

Z lotu ptaka

A gdyby tak wprowadzić do opraw oświetleniowych więcej dynamizmu? Okazuje się, że można to zrobić poprzez ukazanie figury w ruchu. Doskonale obrazuje to lampa Birds, gdzie mamy do czynienia z wieloma niedużymi figurkami lecących ptaków. Precyzyjnie wykonane chromowane figurki w połączeniu ze szklanymi elementami oprawy prezentują się bardzo efektownie zarówno przy wyłączonym, jak i włączonym oświetleniu. Taka oprawa doda uroku niejednemu wnętrzu i będzie stanowić doskonały element dekoracyjny.

Nowoczesne lampy wykazują się dużym zróżnicowaniem. Raz są bardzo skromne i minimalistyczne, innym razem mogą zaskakiwać stopniem skomplikowania i złożonością formy. Wprowadzone do aranżacji niejednokrotnie stają się jej istotnym elementem dekoracyjnym, który dodaje wnętrzu charakteru. Nadal jednak stanowią funkcjonalne oświetlenie, które umożliwia komfortowe użytkowanie wnętrza.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *