Menu Zamknij

Wnętrza w stylu skandynawskim – trendy 2021

Skandynawski styl to ten, którego uwielbiają już wszyscy, nie tylko mieszkańcy skandynawskich przedmieść! Jest już na tyle obecny na świecie, że stał się częścią popularnych aranżacji profesjonalistów jak i tych, którzy zajmują się aranżacją hobbistycznie. Co będzie fascynować w 2021 roku? Polecamy!

Skandynawskie trendy 2021

Do najpopularniejszych trendów w 2021 będą należeć m.in. przeszklone łazienki! W ten sposób do pomieszczenia dociera naturalne światło, co jest zdecydowaną odmianą od łazienkowej codzienności, którą zna większość z nas.

Bielone cegły przywołują wspomnienia dawnych czasów, a pomiędzy 2019 a 2021 rokiem wracają do łask! To rozwiązanie pasuje do prawie wszystkich ścian! Uważa się również, że białe ściany są symbolem dbałości o czystość i estetykę.

Czarne lampy? Styl skandynawski lubi akcenty w tym kolorze! Takie rozwiązanie pozwala połączyć dwie lubiane przed Skandynawów rzeczy – światło i kolor czarny!

Styl skandynawski – dekoracją może być wszystko?

Błękit to kolejny ulubiony kolor tego stylu! Zaraz obok bieli, szarości i beżu pojawia się, by wprowadzić nieco zamieszania. Im bardziej intensywny odcień tym lepiej, więc jeżeli w skandynawskim domu brakuje życia, to idealne rozwiązanie, dodające nieco świeżości.

Dekoracją może być wszystko, od książek, czasopism, wieszaków z ubraniami, po miski na owoce czy kosze na pranie. Jeżeli coś jest użytkowe i jednocześnie może być ozdobą, to zdecydowanie jest to wymarzony przedmiot, który idealne wpasowuje się w trendy 2021 roku!

W 2021 będzie rządzić również ekologiczne podejście do życia, dlatego ważne, by zachować minimalizm w mieszkaniu i nie przesadzać z nadmiernym posiadaniem przedmiotów (tym bardziej z plastiku)! Te zasady możemy wprowadzić również w codziennym życiu m.in. nie kupując dużej ilości ubrań, a te, które nie nadają się do chodzenia użyć ponownie jako poszewki, ścierki do podłogi czy szyjąc z nich coś nowego.

Plakaty w skandynawskim wnętrzu

Skandynawowie szukają wyrazistych rozwiązań do domu, w 2021 postawią na plakaty! Do minimalistycznej powierzchni idealnie nada się coś co będzie ważne dla mieszkańców, więc ściany warto ozdobić rzeczami do których mamy osobisty sentyment!

Kwieciste elementy – kwiaty i natura są zawsze w modzie. Wazon, obraz, skarbonka, talerze czy sztućce, warto zainwestować w ten piękny motyw w swoim otoczeniu! Styl skandynawski lubi przecież naturę, więc wzory z nią związane są zawsze chętnie widziane!

Mięciutkie, puszyste tkaniny to nie tylko moda, ale również wygoda! Plusz, welur, aksamit… do wyboru do koloru!

Złote akcenty i dodatki w skandynawskim wnętrzu

Złote akcenty są również bardzo modne! Owoce, figurki, lampy, ramy luster czy świeczniki lub talerze, wszystko to w pozłacanych wariantach może zrobić prawdziwą furorę we wnętrzu.

Nie zapomnij o właściwym oświetleniu – styl skandynawski

Styl skandynawski kojarzy się ze światłem. Świadczy o tym dobór pastelowych barw oraz drewnianych podłóg. Za dnia w pomieszczeniach światło zapewniają duże przeszklenia, jednak wieczorami trzeba zadbać o jego sztuczne źródło.

Najpopularniejsze są modele lamp wiszących, często minimalistyczne, ale dynamiczne, w oryginalnych kształtach. Poznać je można po futurystycznych formach i lekko industrialnych detalach. Lampy wykonane są głównie z metalu oraz kolorowych tworzyw sztucznych. Alternatywą jest modne drewno. Ta bardziej rustykalna opcja sprawdzi się w sypialniach i salonie.

W skandynawskim domu ważny jest wypoczynek

Skandynawski dom to nie tylko miejsce, gdzie ważna jest natura i minimalizm, ale również wypoczynek każdego z mieszkańców. Niezawodnym połączeniem będzie sofa i stolik kawowy. Siedzisko powinno być proste, obszerne i wygodne, a stolik niewielki, ale praktyczny. Również tutaj to właśnie drewno jest numerem 1, przypominając nam o ekologii oraz stałym związku z naturą. Jeżeli chcemy stworzyć skandynawskie wnętrze, nie możemy o tej relacji zapominać.

Skandynawski styl w 2021 nie planuje zejść z piedestału i wciąż będzie jednym z najpopularniejszych stylów, zarówno w architekturze jak i aranżacjach wnętrz. Warto zainteresować się tym stylem, a jeżeli nie wprowadzimy go do swojego życia w całości, to chociaż zaczerpnijmy inspiracje, bo tych jest naprawdę wiele!

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *