Menu Zamknij

Ocieplanie domu – dlaczego warto wybrać piankę PUR?

Ocieplony dom to gwarancja komfortu cieplnego w pomieszczeniach o każdej porze roku. To także bardzo skuteczny sposób na oszczędzanie na ogrzewaniu oraz zabezpieczenie przed przedostawaniem się do wnętrza wilgoci, co mogłoby skutkować rozwinięciem się grzybów i pleśni. Obecnie bardzo popularną metodą ocieplania domów jest zastosowanie pianki poliuretanowej. Jakie są zalety tego rozwiązania i dlaczego fachowcy tak zachwalają tę metodę? Zobacz, jakie są jej największe zalety.

Innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia wysoką skuteczność

Pianka poliuretanowa to materiał, który cieszy się ogromną popularnością w wielu branżach. Wszystko dzięki temu, że posiada ona wiele pożądanych właściwości. Jest ona świetnym termoizolatorem oraz jest odporna na bardzo wysokie temperatury. Dodatkowo pianka poliuretanowa nakładana metodą natryskową doskonale przylega do praktycznie każdej nawierzchni. Dzięki temu może być stosowana w każdych warunkach i nadaje się do ocieplania różnych konstrukcji budowlanych. 

Pianka poliuretanowa jest bardzo trwała i może utrzymać stosunkowo duże obciążenie. Dodatkowo jest odporna na grzyby i pleśnie, które się na niej nie rozwijają. Sprawia to, że warstwa ociepleniowa domu lub innej konstrukcji, wykonana z tego materiału, jest solidna i będzie w doskonałym stanie przez naprawdę długie lata. Oznacza to, że jest to długoterminowa inwestycja, którą naprawdę warto rozważyć jak najszybciej. 

Wykorzystanie pianki poliuretanowej do ocieplania konstrukcji budowlanych cieszy się coraz większą popularnością. Ten lekki materiał idealnie sprawdza się do ocieplania ścian i stropów, podłóg oraz dachów i strychów. Można wykorzystywać piankę PUR do ocieplania domów mieszkalnych, bloków i kamienic oraz kamienic, a także magazynów i hal produkcyjnych, budynków inwentarskich i rolniczych, biur i lokali usługowych oraz wielu innych.

Ocieplanie, które szybko się zwraca

Ocieplanie budynków pianką poliuretanową to innowacyjna metoda, która stale zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie zalecane przez specjalistów z branży ociepleniowej, ponieważ pianka PUR jest o wiele bardziej wydajna niż klasyczne metody ocieplania, czyli wykorzystanie styropianu lub wełny mineralnej. Dzięki temu, że piana PUR nakładana jest w celu ocieplenia budynku metodą natryskową, to nie tworzą się mostki termiczne oraz wolne przestrzenie. Jest to jej ogromna zaleta, ponieważ doskonała szczelność zapewnia brak wydostawania się ciepłego powietrza na zewnątrz budynku, co zapewnia zdecydowanie lepszą termoizolację niż w przypadku klasycznych metod ocieplania.

Wybór pianki poliuretanowej do ocieplania domu lub innej konstrukcji budowlanej to rozsądne rozwiązanie, które się opłaca. Brak mostków termicznych sprawia, że koszty ogrzewania ocieplonej konstrukcji budowlanej są zdecydowanie mniejsze. Dzięki temu taka inwestycja stosunkowo szybko się zwraca. Pozwala nie tylko na długoterminowe oszczędności, ale także na ochronę środowiska, dzięki produkcji mniejszej ilości zanieczyszczeń i zużywania mniejszej ilości paliw kopalnych do ogrzewania domu.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *