Menu Zamknij

Zalety i wady podwieszanych sufitów

Chociaż montaż sufitów podwieszanych nie jest przesadnie skomplikowany, to jednak trzeba się liczyć z koniecznością zakupienia niezbędnych elementów i narzędzi. W dodatku nie każdy poradzi sobie z tym, aby sufit podwieszany przymocować samodzielnie, co może oznaczać konieczność zatrudnienia doświadczonych fachowców. Zanim więc zdecydujesz się na podwieszane sufity, warto zapoznać się ze wszystkimi zaletami i wadami takiego rozwiązania. Pomoże ci w tym nasz poradnik, w którym szczegółowo opisaliśmy, jakie korzyści dają sufity podwieszane oraz z jakich materiałów korzystać, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Sufit podwieszany w kuchni
  1. Czy sufity podwieszane wciąż są modne?
  2. Jakie korzyści daje sufit podwieszany?
  3. Wyciszenie pomieszczenia dzięki zastosowaniu sufitu podwieszanego
  4. Czy podwieszane sufity są drogie?

Argumentów przemawiających za tym, aby przeprowadzić montaż sufitu podwieszanego, jest naprawdę wiele, szczególnie że rozwiązanie to skutecznie zakryje klasyczny sufit, co w niektórych przypadkach przekłada się na poprawę estetyki wnętrz. Oprócz tego odpowiednio zamocowane płyty sufitowe wykorzystywane przy suficie podwieszanym pozwalają wyciszyć pomieszczenie i zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

Czy sufity podwieszane wciąż są modne?

Jeszcze kilka lat temu wiele osób chwaliło się tym, że ma w salonie sufit podwieszany krzyżowy lub chce zamocować inne rodzaje sufitów podwieszanych. Chociaż obecnie rzadziej można się spotkać z takimi sytuacjami, to wcale nie oznaczają one, że płyty gipsowo kartonowe przestały być wykorzystywane do obniżenia sufitu. Po prostu obecnie takie rozwiązanie traktuje się jako standardowe rozwiązanie, które przede wszystkim pozwala uzyskać estetyczny wygląd pomieszczenia. Eliminuje to konieczność ciągłego poprawiania sufitu, co w przypadku pękającego tynku wynikającego z naprężeń budynku bywa bardzo uciążliwe. Należy również wspomnieć, że podwieszane sufity można w razie potrzeby przemalować łatwo przemalować.

Jakie korzyści daje sufit podwieszany?

Kwestie wizualne związane z możliwością optycznego powiększenia pomieszczenia lub rozdzielenia poszczególnych stref to oczywiście nie wszystko. Tego typu rozwiązanie na pewno przełoży się na poprawę akustyki wewnątrz pomieszczenia. Na podwieszenie sufitu mogą więc śmiało zdecydować się osoby, które nie mogą głośno słuchać muzyki, bo hałas od razu zaczyna przeszkadzać sąsiadom. Podwieszony sufit poprawi akustykę pomieszczenia, co można wykorzystać również w pomieszczeniu, w którym któryś z domowników regularnie ćwiczy grę na instrumencie muzycznym. Kolejną zaletą wynikającą z wybrania sufitu podwieszanego jest lepsza izolacja termiczna.

W czasach, gdy co jakiś czas podnoszone są opłaty za ogrzewanie, ma to coraz większe znaczenie. 

Wyciszenie pomieszczenia dzięki zastosowaniu sufitu podwieszanego

Wyciszenie pomieszczenia i niższe rachunki sprawiają, że zalety sufitów podwieszanych zdecydowanie przewyższają ich wady. Na dobrą sprawę wspomniane rozwiązanie przekłada się tylko na jedną niedogodność, a mianowicie jeżeli sufit zostanie nieprawidłowo wykonany, to może się na nim skraplać para wodna. Nie można również zapominać, że sufit wykonany z płyt gipsowo kartonowych stanowi pewne obciążenie dla stropu. Z tego powodu przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić jego wytrzymałość, co jest szczególnie istotne w starszych budynkach.

Czy podwieszane sufity są drogie?

Niskie ceny materiałów oraz możliwość samodzielnego przeprowadzenia wszystkich prac sprawia, że każdego dnia kolejne osoby postanawiają zastosować w swoich domach i mieszkaniach sufity podwieszane. Warto więc dołączyć do tego grona, szczególnie że dzięki temu będzie można płacić niższe rachunki za ogrzewanie.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *